Akıllı Lens

Zamanla belirli bir yaş aralığına ulaşmış kişilerin gözlerinde görünmekte olan katarak sorunu, son dereceye ulaştığında ameliyat kesin çözüm niteliği taşımaktadır. Günümüzde her geçen gün gelişme göstermekte olan tıp alanında katarakt ameliyatlarında kullanılmak üzere tasarlanmış akıllı lens ürünleri oldukça talep görmektedir.

Bir tedavi yöntemi olarak önerilen bu lens türleri merceklerin türlerine göre kullanılmaktadır. Yakın ve uzağı birleştiren bu akıllı lens ürünü göz içlerinde kullanılmaktadır. Böylelikle gözlük kullanımını ortadan kaldıran bu lensler sorunsuz bir şekilde uzun süre kullanılabilmektedir. Hemen hemen katarakt hastalarının tamamına uygulanabilen bu lens türleri gözlük kullanmak istemeyen gençlere de çoğu zaman önerilen tedavi yöntemleri arasındadır.

1414
Akıllı Lens

Akıllı Lens Nasıl Uygulanır?

Uzak ya da yakını görememe gibi göz kusurlarına sahip çoğu kişiye önerilmekte olan akıllı lens uygulaması için öncelikle göz muayenesinin yapılması gerekmektedir. Bu lenslere uygun bulunan gözlere uygulamanın yapılabilmesi için yaklaşık 15 dakika süren bir operasyon gerekmektedir. Katarakt ameliyatı ile aynı özelliklere sahip bu operasyonda hastanın göz bebeğinin içine akıllı lens yerleştirilir.

Böylelikle hastanın görüş kapasitesi oldukça yüksek bir kalite ile artırılır. Tıp alanında oldukça sıklıkla kullanılmakta olan bu akıllı lensi diğer lens çeşitlerinden ayıran en önemli özellik bu lensin hem uzağı, hem yakını hem de ara da kalan mesafeyi gösterebilme özelliğidir. Böylelikle tek bir lens hastanın göz sağlığına kavuşması için yeterli hale gelmektedir.

Akıllı Lens Avantajları

Göz kusurlarını ortadan kaldırmada oldukça önemli bir yere sahip olan bu akıllı lensler birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bu avantajların en başında bu lens türünü tercih eden kişi bir daha hiçbir gözlüğe ihtiyaç duymamaktadır.

Ömür boyu göz içerisinde bozulmadan kalabilme özelliğine sahip bu lens sağlıklı bir göze sahip olunmasına olanak sağlamaktadır. Bu lens ortalama 15 dakika gibi kısa bir südre kolay bir operasyon ile göz içine yerleştirilmekte ve ameliyat sonrasında dikiş gibi süreçlere gerek duyulmamaktadır. Akıllı lense sahip gözlerde hiçbir şekilde göz numarasında ilerleme gibi bir olay söz konusu olmamakta ve gözler hep sağlıklı kalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.