Dudak Dolgusu

Günümüzde giderek gelişme gösteren estetik alanında yer alan dudaklar oldukça büyük önem içermektedir. Kimi zaman kadınlar dudak görünümlerinden memnun olmayabilirler özellikle çok ince dudak yapısına sahip kadınlar için uygulana dudak dolgusu işlemi oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. İri dudak yapısına sahip olmak için uygulanan bu estetik yöntem daha dolgun dudaklar oluşturmakta ve dudaklara istenilen şeklin verilmesini sağlamaktadır.

Dudak çevresine ve içine belli teknikler kullanılarak enjekte edilen dolgular ile uygulanan bu yöntem alanında uzmanlaşmış estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Zaman içinde her geçen yaş ile birlikte artan dudak kenarı kırışıklıkları içinde çözüm odaklı olan bu dolgu yöntemi cilt için gerek duyulan kırışıklık giderici asit dengesini kurmaktadır.

1919
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz bölgemizde oldukça önemli bir organ niteliği taşıyan dudakların daha dolgun bir görünüme sahip olması için yapılacak olan dudak dolgusu yöntemi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle basit gibi görünen ancak yanlış uygulama sonrasında oldukça fazla sağlık sorununu bir araya getiren bu dolgu işleminin alanında uzman bir hekim tarafından yapılması dikkat gerektiren en önemli husustur. Sonrasında ise dolgu yapılacak olan dudak hacmi, alt dudak ile üst dudak arasındaki uzantı uyumu gibi karakteristik özelliklere dikkat edilmeli.

Operasyon sırasında üzerinizden dudaklarınla temas etmeyecek şekilde çıkarabileceğiniz kıyafetler tercih edilmesi de sonrası için oldukça önem içermektedir. Ayrıca sigara kulanlar için dudak dolgusu yaptırmadan bir hafta önce sigara içmeyi bırakmaları aksi takdirde dolgu işleminin yapılamayacağı hususu da oldukça önemli bir detaydır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Günümüzde sürekli olarak gelişme gösteren ve yeni uygulamalar edinen estetik alanı oldukça yaygınlaşmıştır. Bu yaygınlaşmadan nasibini alarak açılan estetik merkezleri ve çoğunlukla özel hastanelerde yer alan estetik cerrahi bölümleri artan talepleri gözlemlemektedir. Çoğu zaman yapılacak olan estetik yöntemi ve estetik olacak bölgenin boyutuna göre değişkenlik gösteren fiyat etiketleri dudak dolgusu estetiği içinde geçerlidir. Ayrıca kurumlar tarafından da farklılaşmakta olan fiyatlar, doktor tercihi gibi nedenlerle de değişkenlik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.