Genital Estetik

Bayanlar ve erkekler için oldukça büyük önem içeren genital bölgenin estetik görünümü zaman içerisinde bazı değişimlere uğrayabilmektedir. Özellikle cinsel ilişki sırasında kötü bir görünüm sağlayan genital bölge, kadınlar için ciddi psikolojik sorunun habercisidir. Bu bölgenin görsellik açısından düzgün özelliklere sahip olması kadının kendine olan güvenini arttıran en temel nedenlerdendir.

Bu bölgeyi tamamlayan yapılar arasında bulunan Vagen, büyük ve küçük dudaklar, dudak üstleri ve kızlık zarı bir bütün olarak düşünülmektedir. Bu bölümlerden herhangi birinde oluşan deformasyon estetiksel görünümde kötü sonuçlar doğurmaktadır. Genital bölgede oluşan deformasyonu ortadan kaldırmak ve estetik bir görünüm sağlamak adına uygulanacak olan küçük dokunuşlar bulunmaktadır.

2222
Genital Estetik

Genital Estetik Uygulamaları

Genital bölgenin sağlıklı ve estetik görünümü için uygulanacak olan yöntemler arasında Labioplasti, Vaginoplasti, doğum sonrasında oluşan yırtılmaların onarılması, bazı sebeplere bağlı olarak yırtılan kızlık zarının dikilmesi, Mons pubis gibi yöntemler yer almaktadır. Labium estetiği olarak adlandırılan Labioplasti, genital bölgede yer alan büyük ve küçük dudakların deformasyonunu ortadan kaldırmak için uygulanan yöntemler arasındadır.

 Zaman içerisinde ilerleyen yaş ile birlikte bu dudaklarda oluşan sarkmalar estetiksel açıdan kötü bir görüntü oluşmasına sebebiyet vermektedir. Yapılan Labioplasti uygulaması ile sarkmış bu dudaklar düzgün bir şekilde şekillendirilerek, dolgunlaştırılır ve yeni bir görünüm kazandırılır. Vaginolasti ise vajina estetiği anlamına gelmektedir. Çoğunlukla cerrahi operasyon ya da lazer ile uygulanmakta olan bu uygulama hızlı bir şekilde vajina görünümünü estetik bir görünüme çevirmektedir.

Doğum Sonrası Gereken Genital Estetik

Çoğunlukla normal doğum sırasında vajinanın aşırı derecede genişlemesi, kesiye uğraması ve bebeğin başının rahatça çıkarılabilmesi için çoğu zaman vajinanın belirli bölgelerinde yırtıkların oluşması genital estetik açıdan olumsuz bir görünüm sağlamaktadır. Bu olumsuzlukların giderilebilmesi için lokal anestezi kullanılarak yapılan cerrahi operasyonlar bulunmaktadır.

Bu operasyonlar yardımı ile kolaylıkla düzeltilebilen vajina kısa sürede eski halini almaktadır. Doğum sırasında hasar gören vajinal dokular çoğu zaman gevşeme ve sarkma gibi deformasyona uğrayabilirler. Bu gibi hasarların da düzeltilebildiği vajinal estetik sonrasında hasta günlük hayatına oldukça kısa sürede dönüş sağlayabilmektedir. 6 haftalık bir iyileşme süreci olan bu estetik ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.