Göz Kapağı Estetiği

Tıp dilinde Blefaroplasti olarak adlandırılan göz kapağı estetiği sarkmış olan göz kapaklarının estetiksel açıdan güzel bir görünüme kavuşması için uygulanan bir çözüm yöntemi niteliğindedir. Gözlerin alt ve üst kapaklarına uygulanabilen bu estetik yöntem neticesinde göz çevresinde yer alan tüm doku kanalları gerdirilmekte ve hiçbir sarkıklık kalmamaktadır.

Alanında uzman plastik cerrahlar tarafından uygulanmakta olan bu göz kapağı estetiği günümüzde özellikle bayanlar tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. İlerleyen her yaşın insan kattıkları arasında ciltte ve göz kapaklarında oluşan sarkmalarda yer almaktadır. Sarkmanın yanı sıra kapaklarda oluşan morluklar, torbalanmalar, gevşeme ve kırışıklıklar gibi birçok sorunu ortadan kaldıran bu estetik yöntemi son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

2323
Göz Kapağı Estetiği

Yaşlanan Göz Kapağı Belirtileri

Her geçen yaşa eşlik eden göz kapakları da bu yaşlanmadan olumsuz yönlerde etkilenmektedir. Zamanla cilt üzerindeki gerginlik yapısının ciddi oranda zayıflaması göz kapaklarında da sarkmalara neden olmaktadır.

Zamana yenik düşen göz kapakları yaşlandığını kanıtlamak için, üst göz kapağında düşüklük, göz kenarlarında kaz ayakları oluşumu, süreklilik içeren yorgun ve mutsuz yüz ifadesi gibi belirtiler oluşmaktadır. Bu belirtiler ile birlikte bir çözüm yoluna ihtiyaç duymakta olan göz kapakları çözümü estetik dalında bulmaktadır. Çoğunlukla 35 yaş sonrasında başlayan bu göz kapağı yaşlanmaları estetik tedavisi sürecinin de bu yaşlarda başlamasına olanak sağlamaktadır.

Üst ve Alt Göz Kapağı Estetiği

Her iki göz kapağı içinde uygulanabilmekte olan bu estetik yöntemleri farklı teknikler kullanılarak uygulanmaktadır. Üst göz kapağında oluşan düşmeler için uygulanacak olan estetik tedavi yönteminde fazla deri ve kas dokusunun küçük bir kesi yardımı ile cerrahi işlem uygulanarak çıkartılması şeklinde yapılmaktadır.

Alt göz kapağında ise zaman içerisinde oluşan sarkmalar için ilgili sarkan yerlerin yerleştirilmesi şeklinde yapılmaktadır. Bu göz kapağı estetiğinin işlemin yetersiz kaldığı durumlarda ise göz kapağı ameliyatı zorunlu hale gelmektedir.

Estetik bir görünüm açısından oldukça önemli olan göz kapakları mutlu bir yüz görünümü için sürekli kendini yenilemiş ve genç görünmelidir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen göz kapağı estetik tedavisine çoğu zaman herkes ihtiyaç duymaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.