Gülüş Tasarımı

İnsan vücudu için ağız ve diş sağlığı bakımı oldukça büyük önem içermektedir. Birçok hastalığın temeli olan ağız sağlığı için gerekli bakımların düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Günümüzde diş sağlığı, ağız kokusu, diş kaybı gibi sorunlara oldukça farklı çözüm önerileri bulunmaktadır.

Ancak dişlerin gücünü aldığı diş eti sağlığı ve etkileyici bir gülüş de görsel estetik için fazla çözüm önerisi bulunmamaktadır. İşte tamda burada ortaya çıkan gülüş tasarımı oldukça yeni bir çözüm niteliğindedir.

Güzel gülüşün sırrı olarak bilinen bu tasarım, estetik diş hekimlerinin en sık kullandığı tedavi yöntemidir. Bu tasarım çeşitli sebeplere bağlı olarak bozulan diş etlerinin yapısını düzelterek güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmalarını sağlamaktadır.

2424
Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı İşlemleri

İçerisinde birçok farklı işlemi barındıran gülüş tasarımı kişiye özel uygulamalar ile gerçekleştirilmektedir. Tasarım aşamasında yapılacak işlemlerin belirlenmesi kişinin yüz yapısı, yaşı, cinsiyeti ve bu tasarımdan beklentileri gibi hususlara bağlıdır.

Gülüş tasarımına başlamadan önce ağız içerisinde yapılan muayene de tespit edilen çürük diş, diş eti hastalığı gibi konulara hassasiyet gösterilerek bu hususların tedavisi gerçekleştirilir. Sonrasında ise tasarım işlemleri olarak bilinen diş eti estetiği, diş beyazlatma, implant, ortodonti tedavi yöntemleri gibi işlemler uygulanır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı öncesi yapılacak olan işlemlerin tamamlanması sonrasında hastanın bu tasarımdan beklentileri netleştirilir. Hastanın ağzından belirli araçlar ile ölçüler alınarak bazı modeller hazırlanır. Hazırlanan bu modeller bilgisayarda kişinin yüz ve çene yapısı ile birleştirilerek hastaya seçim şansı sunulur.

Seçim işlemi bittikten sonra uygun olan modele ulaşmak için diş ve diş etlerinde bulunan kusurlar tek tek ortadan kaldırılır. Eksik olan dişlerin tamamlanması, diş protezleri, dolgular, ortadonti tedavi, diş beyazlatma, porselen ve zirkonyum kaplamalar, dişlerde var olan görsel bozuklukların ufak cerrahi operasyonlar ile düzeltilmesi gibi aşamalardan ihtiyaç duyulanlar uygulanarak kişinin muhteşem bir gülüş tasarımına erişmesi sağlanmaktadır. Doğal bir gülüş sağlanması için yapılan tüm bu aşamalar ile birlikte dudak şekli bozulmadan sağlıklı ve mükemmel bir gülüşe sahip olma gülüş tasarımı ile sağlanmış olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.