Kaş Ekimi

Yüz bölgesinin karakterini yansıtan bölümlerden biri olan kaşlar, kusursuz bir görünüm için oldukça önemlidir. Kaşlarda zaman içerisinde bazı sebeplere bağlı olmak üzere yaşanan dökülmeler sonrasında oluşan kaş oranında azalmanın yok edilmesi için donör bölgeden alınan saç kökleri ile kaş ekimi işlemi yapılmaktadır. Kaş dökülmelerinin nedenleri arasında sürekli aynı yerden alınan kaş alımı, dökülme odaklı bir hastalık türü olarak bilinen saç kıran, kıl kökü odaklı cilt hastalıkları, süreklilik içeren kalıcı makyaj  gibi etkenler yer almaktadır. Kaş ekim işleminin uygulanabilir olması adına çeşitli nedenler ile dökülmüş olan kaşların en az 2 yıl süre ile yerine gelmemiş olması oldukça önemli bir kriterdir.

Kaş Ekimi
Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Teknikleri

Estetik alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmakta olan kaş ekimi için farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu teknikler arasında yer almakta olan FUE tekniği en sık kullanılan ekim tekniklerindendir. Bu teknikte uygulama yapılan kaşın doğal bir görünüm elde etmesi oldukça önemlidir. Doğallık odaklı uygulanan FUE tekniği ekim yapılacak olan saç köklerinin yönünün kaş çizgisi yönünde olmasına dikkat edilir. Kaş ekim teknikleri arasında yer alan DHI ve CHOI teknikleri de FUE tekniği ile benzer kriterlere sahiptir. Öncelikli olarak kaş muayenesi ile başlayan bu teknikler kaş ekimi yapılacak alanın işaretlenmesi ile devam etmektedir. Sonrasında ekim işlemi uygulanacak bölgenin uyuşturulması için yapılan lokal anestezi ile ekim işlemi başlatılmaktadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI, FUE ve CHOI teknikleri kullanılarak yapılan kaş ekim işlemi için öncelikle kişiden saç kökü alım işlemi uygulanır. Saç kısmının ense bölümüne yakın en alt bölgesinde yer alan ince kıllar mikro motor olarak adlandırılan alet yardımı ile toplanarak muhafazalı bir alana alınır. Çoklu olarak alınan bu saç kökleri birbirinden tek tek ayrılır. En son aşamada ise ekim işlemi gerçekleştirmek için çizimi yapılan kaş kısmına uygun yönlerde ekim işlemi gerçekleştirilir. Toplamda 3 saat kadar süren bu operasyon sağlıklı ve doğal bir kaş görünümü sağlamak için yeterlidir. Dikişli olarak yapılan bu ekim işlemi sonrasında rutin pansuman ihmal edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.