Meme Büyütme Ameliyatı

Kadınlar için estetik denildiğinde olmazsa olmaz organlar arasında yer alan memelerin boyutu oldukça büyük önem içermektedir. Çok büyük olan memelerin çirkin bir görünümü meydana getirmesi gibi oldukça küçük görünümdeki memelerde görsellik alanında sorun teşkil etmektedir. Şekli küçük olan memelerin büyütülmesi ve şekil bozukluklarının giderilmesi adına yapılmakta olan meme büyütme ameliyatları kesin çözüm niteliğindedir.

İki şekilde yapılabilmekte olan meme büyütme ameliyatı kişinin vücudunda fazla miktarda yağ olan bölgelerden yağ alım tekniği ya da silikon takma tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi kullanılarak yapılan bu ameliyat ortalama 1,5 saat gibi bir süreç içermektedir. Kişiden alınan yağ dokusu ile yapılan meme büyütme işlemi şekil açısından güzel görünüme sahip ancak ölçülerinin küçük olduğu memeler için uygulanmaktadır. Silikon takma ise hem şekil bozukluklarında hem de küçük ölçülü memelerde uygulanabilmektedir.

333
Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi 

Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verenler için öncelikle detaylı bir sağlık taraması yapılmaktadır. Doktor tarafından talep edilen bu taramada kişinin başka hastalıklarının olup olmadığı kişiye sorularak öğrenilmekte ve buna göre bir yol haritası çıkarılmaktadır. Kesinleşen ameliyat tarihi öncesinde 8 günlük bir süreçte ağrı kesici niteliği taşıyan ilaç kullanımlarının kesilmesi gerekmektedir. Ayrıca kan sulandırıcı nitelik taşıyan ilaçlarında bu süreçte kullanılmaması gerekmektedir. Sigara tüketimi ameliyat sonrasında yaranın iyileşme süresini geciktireceği ve yaraya zarar vereceği için ameliyat öncesinde 2 hafta süre ile kesilmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Bu ameliyat sırasında herhangi bir istenmeyen durum gelişmediği takdirde aynı gün taburcu olabilme olanağı oldukça fazladır. Taburcu işlemi sonrasında sağlıklı bir iyileşme süreci için uzman doktor tarafından reçeteli olarak verilen ilaçların düzenli kullanımına ve ameliyat yerinde kanama riskini arttırdığı için başka ağrı kesici ilaçlar kullanılmamasına oldukça dikkat edilmelidir.

İstirahatın son derece önemli olduğu meme büyütme ameliyatında bir haftalık süreçte birden fazla yastıkta gövde yüksekliğine dikkat edilerek yatılmalıdır. Ameliyat sonrası yine uzman doktor tarafından önerilen belensiz sutyen kullanılmasına özen gösterilmelidir. Silikon takma tercih edilerek yapılan meme büyütme ameliyatında protezlerin zarar görmemesi için darbe almamasına özen gösterilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.