Saç Ekimi

Zamana yenik düşerek dökülen ve yavaştan kellik belirtisi gösteren saçlar için uygulanmakta olan saç ekim teknikleri ile sağlıklı ve doğal saçlara kavuşmak oldukça kolaydır. Estetik alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanan bu yöntem kelliğin ve seyrelmiş saçların en büyük düşmanıdır. Kişiden alınan doku yardımı ile yapılan bu uygulama kişiyi psikolojik anlamda desteklemek ve özgüvenini yerine getirmek için gerekli bir uygulama niteliğindedir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen cerrahi uygulamalar arasında yer alan saç ekimi ülkemizde de oldukça yaygın şekilde gerçekleştirilmektedir. İki farklı yöntem kullanılarak yapılan bu ekim işlemi sonrasında sağlanan doğal saç görünümü aslını aratmamaktadır.

666
Saç Ekimi

Saç Ekim Yöntemleri

Foliküler ünite ekstraksiyonu olarak adlandırılan FUE ve foliküler ünite transplantasyonu yani FUT yöntemleri ülkemizde saç ekim operasyonlarında en sık kullanılan yöntemler arasındadır. FUT tekniği klasik şerit yöntemi olarak bilinmekte ve uzun yıllardır klasikleşmiş saç ekim yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu yöntem ile iki kulak arasından alınan saçlardan 1 veya 3 tanesinin birleştirilmesi ile oluşan minik deri dokuları şeritler halinde saçsız bölgeye tek tek ekilmektedir. Ense tarafından alınan saç telleri sonrasında orada kalan alan dikiş yöntemi ile dikilir. Seans olarak uygulanan FUT yönteminde etek seans için yaklaşık 6000 saç ekimi yapılmaktadır. 6 ay ara ile sınırlandırılan seanslar sonunda doğal görünümlü saçlara kavuşmak oldukça mümkündür.

Saç Ekimde FUE yöntemi

Ameliyatsız saç ekim yöntemi olarak bilinen FUE tekniği ense kökünden alınan saç telleri ile yapılan bu saç ekim yöntemini FUT tekniğinden ayıran en önemli özellik saç köklerini alma tekniğidir. Bu yöntemde ense ile iki kulak arasından alınan saç telleri punch adı verilen alet ile 2,3 tel olarak alınmaktadır. Bu yöntemle günde 1500 saç ekim işlemi uygulanabilmektedir. Seans zamanı beklemeden 4 gün aynı işlem ardı ardına uygulanabilmektedir. Ortalama 8 saat gibi bir süre ile yapılan FUE yönteminde saç telleri ense kökünden tek tek alınır. Bu nedenle işlem saati oldukça uzun sürmektedir. Ayrıca FUE tekniği  FUT tekniği ile kıyaslandığında zaman alıcı ve fiyat aralığı oldukça pahallı bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.