Varis Köpük Tedavisi

Varis, çoğunlukla bacaklarda görülmekte olan ve derinin alt tabakasında bulunan bükük damarlara verilen addır. Bu damarlar morarma göstererek kendini diğer damarlar arasında net bir şekilde belli etmektedir. Bacaklarda ağrıya sebep olan bu hastalık çeşidi birçok tedavi yöntemi ile tedavi altına alınabilmektedir.

Bu yöntemlerden bir tanesi olarak bilinen ve günümüzde oldukça yaygın olarak uygulanan varis köpük tedavisi oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. İlaç kullanarak yapılan tedavi yöntemlerine oranla daha hızlı iyileşme süreci öneren köpük tedavisi kılcal varis türlerine uygulanamamaktadır.

Ağrıda süreklilik içeren ve estetik görünüm için oldukça çirkin bir bacak görünümü sağlayan varislerden kurtulmak için oldukça faydalı bir çözüm yöntemi olan köpük tedavisi küçük damarlar üzerinde de oldukça etkilidir.

1010
Varis Köpük Tedavisi

Köpük Varis Tedavisi Avantajları ve Dezavantajları

Varisler için uygulanmakta olan diğer tedavi yöntemleri ile kıyaslandığında birçok avantaj sağlayan bu yöntem varis hastaları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tedavi sürecinin hastaya hiçbir yan etki yapmaması, varis ameliyatına konu olan tüm varislerde uygulanabilirliği, herhangi bir cerrahi işleme sebebiyet vermemesi, oldukça kısa sürede ve ayakta tedavi olarak uygulanabilmesi, narkoz gibi durumlar içermemesi gibi avantajlar sağlamaktadır.

İlgili tedavi yönteminin avantajlarının yanı sıra beraberinde getirdiği dezavantajları da bulunmaktadır. Bu dezavantajlar arasında uygulama sonrasında yaklaşık olarak bir hafta süre varis çorabı giymek zorunda kalmak, seyrekte olsa bu tedavi sürecinde bacaklarda lekeler oluşması, tek bir kez yapılması yeterli olmadığından tedavi sürecinin seans olarak yürütülmesi gibi hususlar yer almaktadır.

Köpük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Günümüzde varis hastalığının tedavisinde oldukça sıklıkla uygulanmaya başlayan köpük tedavisi ağrısız, dikişsiz ve ayakta uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biri olan bu uygulama konforun en üst düzeyde olduğu uygulamalardandır.

Ayrıca oldukça hızlı bit iyileşme süreci bulunan bu yöntem için yaklaşık olarak 45 dakikalık bir süre gerekmektedir. Varis tedavisinde verilen ilacın bir alet yardımı ile hava ile temas etmesi sağlanır ve ilaç kısa zamanda köpük haline getirilir. Bu köpük damarların içerisine uygulanır ve böylelikle varisler üzerinde oldukça etkili olan köpük tedavisi tamamlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.