Yağ Aldırma Liposuction

Halk arasında yağ aldırma operasyonu olarak bilinen Liposuction, düzensiz beslenme, süreklilik içeren hareketsizlik gibi etkenlerin oluşması sonrasında vücudun bağlı bölgelerinde oluşan yağlanmalara çözüm niteliğindedir. Vücutta oluşan  bölgesel yağ oranını alarak vücudu istenilen ölçüde şekillendirmeye yarayan bu operasyon basen, kalça, karın bölgesi, bacak, ense gibi alanlarda uygulanabilmektedir.  Oldukça zararsız bir operasyon olarak bilinen yağ aldırma işlemi sonrasında kişi kısa bir sürede günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Bu operasyon öncesinde yapılan diyet, spor gibi çalışmaların hiç bir fayda sağlamadığı zamanlarda başvurulan liposuction operasyonu kısa zamanda etkili çözüm içermektedir. Estetiksel açıdan oldukça başvurulan bu yöntem ile kişi ideal vücut ölçülerine dönerek yepyeni bir hale bürünebilmektedir.  

1111
Yağ Aldırma Liposuction

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Vücutta belirli bölgelerde biriken yağ tabakalarının dışarı alınması işlemi olarak bilinen liposuction, her iki cins içinde uygulanabilmektedir. Cinsiyete göre bölgesel olarak farklılıklar gösteren yağlanma alanları kadınlarda sıklıkla basen bölgesi, göbek ve kalça odaklı yerlerde görülmektedir. Erkekler de ise daha çok sırt, karın ve meme gibi bölgelerde yağlanma görülmektedir. Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte artan yağ aldırma operasyonu çeşitleri de gelişme göstermektedir. Ayrıca kadınlarda kol altlarında görülen yağlanmalar içinde bu yağ aldırma operasyonu etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Kilo alımının oldukça belirgin olarak görüldüğü çene altı bölgesi de bu yağlanmalardan nasibini alan ve liposuction yöntemi ile tedavi edilebilen bölgelerdendir.  

Liposuction Tür ve Teknikleri  

Gelişen teknoloji ile birlikte çeşitlenen yağ aldırma operasyonu teknikleri bu alanda olan etkilerini giderek arttırmaktadır. Bu yöntemler arasında geçmişten bu yana kullanılan vakum yardımlı Liposuction en sık tercih edilen yöntemler arasındadır. SAL olarak adlandırılan bu teknik yağ alınacak olan bölge belirlenerek, ameliyat öncesi hazırlanan sıvı karışımı önce bu alana enjekte edilmektedir. Uygulanan genel anestezi sonrasında bölge içinde açılan küçük kesiler den yağ çekme işlemi yapılmaktadır. Bu alanda uygulanan diğer teknikler ise ultrasonik  UAL, güç yardımlı  PAL, su yardımlı  WAL, radyo frekans destekli  RFAL gibi teknikler liposuction teknikleri  olarak adlandırılmaktadır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.