Yağ Enjeksiyonu

İnsan vücudunda çoğu zaman bazı bölgelerde fazla bulunan yağlanmanın başka bölgelere verilmesi işlemi olarak bilinen yağ enjeksiyonu yönteminde yağ alınan bölge çoğunlukla karın bölgesi olarak seçilmektedir. Oldukça başarılı bir yöntem olarak bilinen bu estetik uygulama kişilerin vücut yapılarının oldukça güzel görünmesi adına muhteşem bir çözüm önerisidir.

Birçok farklı teknik kullanılarak yapılan bu enjeksiyon işlemi bazı medikal aletler kullanılarak yapılmaktadır. Özel olarak bu uygulama için tasarlanmış olan liposuction enjektörleri ile karın bölgesinden alınan yağlar yeni bir enjektör yardımı ile ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilmektedir. Yalnızca lokal anestezi kullanılarak yapılan bu uygulamada herhangi bir kesi ya da dikiş bulunmamaktadır.

1212
Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu En Sık Hangi Bölgelere Yapılır?

Tamamen estetik bir görünüm elde etmek için yapılan bu uygulama sırasında genellikle yağ oranı yüksek olan karın bölgesinden alınan yağlar çoğunlukla yağ oranı az olan dudak, ağız kenarı, elmacık kemikleri gibi alanların daha dolgun gözükmesi için kullanılmaktadır. Ayrıca kalçalarda oluşan şekil bozukluklarını gidermek ya da vücudun herhangi bir bölgesinde küçük kazalar sonrasında oluşan çökükleri gidermek amacı ile kullanılmaktadır. 20 dakikalık bir süre içeren yağ enjeksiyon yönteminin alanında uzmanlaşmış estetik cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İşlemi Sonrasında Dikkat Edilecekler

Oldukça kolay gibi görünmekte olan yağ enjeksiyon işlemi sonrası oldukça büyük dikkat gerektirmektedir. Enjeksiyon işlemi bittikten sonra enjekte edilen alanda oluşacak olan şişliği indirmek adına soğuk kompleks yapılması bu teknik için oldukça önemli bir öneridir. 15 dakikada bir yapılması gereken bu uygulama buz dolu torbalar ile gerçekleştirilir.

İşlem sonrasında 2 gün şişliğin devam etmesi olası bir durumdur. Ertesi gün banyo yapılabilme olanağı sağlayan bu işlem sonrasında bölge üzerine nemlendirici krem sürme ile bölgenin rahatlamasını sağlayabilir. Yalnızca ödem sorunu sağlayan yağ enjeksiyon yönteminde enfeksiyon kapılmaması için antibiyotik kullanımı da oldukça önemlidir. 5 gün kullanım gerektiren bu antibiyotik yara alanının mikrop kapmamasını sağlamaktadır. 2 gün gibi bir sürede hafifleyen şişkinlik sonrası kişi günlük hayatına dönebilmekte ve güzelliğinin tadını çıkarabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık danışmanınıza bağlanın.